Firmamız Hakkında

Cansa Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi; Salih Mene tarafından 1981 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren, dünyanın önde gelen tarım ilaçları, insan sağlığı ve veteriner ilaçları ile kimyasal hammadde firmalarının temsilciliğini yapmaya başlamış ve uzun yıllar temsilcilik faaliyetlerini sürdürmüştür.

1983 yılında, yabancı firmaların temsilciliğinin yanında, Cansa, adına almış olduğu ilaç ruhsatları ile ilk defa tarım ilaçları ithalatına ve yurtiçi distribütörlüğüne başlamıştır. 1995 yılında ise İstanbul Kartal’da kurulan dolum ve üretim tesisini de faaliyete geçirerek kendi ilaçlarını imal etmeye başlamıştır.

2005 yılında, İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde toplam 6.500 m² kapalı alana sahip üretim tesisleri ve idari binaya taşınmış, üretim ile yönetim bir noktada birleştirilmiştir. Fabrikamızda, tüm tarım ilaçları bitki gelişim düzenleyicileri ve gübre gruplarında EC, SL, WP, SP, SC, EW, OD, FS, CS, WDG, SG formülasyonlarının üretimi yapılmaktadır.

130’u aşkın ruhsatlı imal ve ithal ilacın yanı sıra, Cansa Kimya sektördeki firmalara üretim desteği de vermektedir. Ayrıca Japonya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri orijinli firmalarla işbirliğini artırarak, OAT Agrio(Japonya), NipponKayaku (Japonya), Sojitz (Japonya) Arysta-LifeScience (ABD), IQV (İspanya), Lainco (İspanya) ve Detia (Almanya) gibi uluslararası şirketlerin spesifik (orijinal) ilaçlarının da Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için gizlilik politikası sayfasını ziyaret edin.